Bilecik Teşkilat Çalışması Gerçekleştirildi

Diyanet-Sen Bilecik teşkilat çalışması Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal’ın katılımı ile gerçekleşti.

DİYANET-SEN HABERİ

Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Bilecik merkez ve Bozüyük İlçe Müftülük Mutat Aylık Din Görevlileri toplantılarına katılan ve birer konuşma yapan Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Diyanet-Sen’in büyük bir mücadele, sabır ve bu davaya adanmışlık ruhu ile bu günlere geldiğine dikkati çekerek “Biliniz ki hayra, Hakka, halka ve hakikate hizmet eden il ve ilçe teşkilatlarımız Diyanet-Sen’in destanına destek veren, gönül erleri, dava neferlerisiniz. İşte bu teşkilat sendikacılık tarihinde hep ilkleri başarmıştır. İlk din görevlileri sendikası olma payesiyle başlayan kuruluşumuz bu gün 15. yetki yılında yüzde 68’lik sendikalaşma oranı ile kamu görevlileri sendikaları arasında yakalanması zor bir orana ulaşmıştır. Bu yıl ayrıca 81 ilin 81’inde de yetkiyi alarak bir ilke daha imza attık. Türkiye genelinde ve 81 ilde yetkiyi alarak Türkiye sendikacılık tarihinde bir ilki daha başarmış olduk. Bu büyük bir başarı, bu büyük bir onurdur. Bu başarının, onurun mimari da sizlersiniz, büyük Diyanet-Sen ailesidir.” Dedi.

Bu Günlere Kolay Gelmedik

Bu günlere kolay gelinmediğini hatırlatan Aydın “90’lı yıllarda alay edercesine Diyanet’e 1 kadro veriliyordu. Yetkiyle birlikte bu gün kadro sorununu büyük ölçüde aştık. 15 yıllık yetkili olduğumuz dönemde ücretlerin yükseltilmesinden, ek ders ücreti verilmesine, gece nöbetine kalanlara ek ders ücreti ödenmesinden milli, ulusal ve dini bayramlarda mesai ücreti ödenmesine kadar burada tek tek sayıp vaktinizi almak istemediğim yüzlerce kazanımın altında Diyanet-Sen’in imzası vardır. Kazanımlar konusunda değinmeden edemeyeceğim bir konu da ilahiyat önlisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkının elde edilmesidir. Bu konuda gerçekten uzun yıllar büyük çaba sarf ettik. Emek verdik. Engellemelerle karşılaştık. İftiralarla karşılaştık, yalancılıkla, insanların umutları ile oynamakla suçlandık. Pes etmedik. Şükür söz verdiğimiz gibi ilahiyat ön lisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkının verilmesini sağladık ve Eylül ayı itibariyle ilk yerleştirmeler yapıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Diyanet-Sen Bize Sizlerin Emanetidir

Bilecik ve Bozüyük müftülük toplantılarında birer konuşma yapan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal, Diyanet-Sen’in kendilerine verilen büyük bir emanet olduğunu belirterek “ Bu emaneti daha da geliştirip bizden sonraki neslin arasından en ehil kişilere yönetimi devredene kadar bu sorumluluğumuzu yerine getirme gayreti içerisinde oluyoruz ve olacağız. Bizden sonraki neslin yetişip gelişmesine de en az kendimiz kadar önem veriyoruz. Sendika olarak bizim yatırımımız insana değer vermektir. İnsana yapılabilecek en büyük yatırım ise şüphesiz eğitimdir. Çünkü biz çalışanlarımıza, bilgiye dayalı, bilimin ışığında hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Çünkü biz Din görevlilerini temsil edecek, ne istediğini bilen, özgüveni gelişmiş, iyi eğitim almış sendikacılar yetiştirmek istiyoruz. Çünkü biz bu eğitimleri almış arkadaşlarımızla sendikal alanda çok daha fazla hizmet edeceğimize inanıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki başarı yalnızca çok çalışmakla elde edilmiyor, bunun yanında her türlü bilgiyle donanmış, tecrübeli ve fedakar yöneticilerimize ihtiyacımız vardır.” Şeklinde konuştu.

Bozüyük ilçe müftülük aylık din görevlileri toplantısı sonrası Diyanet-Sen İlçe temsilciliği tarafından tüm personele yemek ikramında bulunuldu.

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal ve Bilecik İl Temsilcisi İbrahim Çelik ve yönetim kurulu üyeleri Bilecik İl Müftülük Aylık Din Görevlileri Toplantısı sonrası İl Müftü Vekili İbrahim Özen’i müftülük makamında ziyaret ettiler.

Haberin tam metni için tıklayın