İstanbul 4 Nolu Şube Ali Şükrü Yılmaz İle Yola Devam Ediyor

​Diyanet-Sen İstanbul 4 Nolu Şube Olağanüstü Genel Kongresi gerçekleştirildi. Ali Şükrü Yılmaz güven tazeleyerek yeniden şube başkanlığına seçildi. Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın katılımı ile 22 Mart 2018’de gerçekleştirilen Olağanüstü genel kurul toplantısı demokratik bir ortamda gerçekleştirildi.

DİYANET-SEN HABERİ

Genel Başkan vekili Osman Aydın yaptığı konuşmada “Bu kutlu yürüyüşün ilk adımı Eyyüp El Ensari’nin manevi huzurunda atılmıştır, o yüzden başarılarla dolu bir sendikacılık yapıyoruz. Rabbim hizmetlerimizi daim eylesin. Diyanet-Sen 14 yıldır yetkili sendikadır. Bunda teşkilatın payı çok büyüktür. Tüm teşkilatımıza Diyanet-Sen’e katkılarından dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Olağanüstü Kongre divan başkanlığını Hacibey Özkan’ın yaptığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Ali Şükrü Yılmaz “Sendikamıza yeni bir soluk yeni bir heyecan katabilmek için gerçekleştirdiğimiz olağanüstü kongremiz tüm camiamıza hayırlı olsun. Biz bu davanın neferiyiz ne görev verilirse sonuna kadar yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu dava din görevlisine hizmet davası olmakla beraber tüm mazlumları kucaklama ve haksızlıklara karşı çıkıp adaleti hakim kılma davasıdır” dedi.

Yapılan seçimler sonucu İstanbul 4 Nolu şube yönetimi şu şekilde oluştu:

Şube Başkanı: Ali Şükrü Yılmaz

Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) Orhan Tekin

Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Eyüp Bal

Başkan Yardımcısı (Mali İşler)Mehmet Yüce

Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) Mesut Akkuş

Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Bahri Demirel

Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Mahmut Dumangöz

Haberin tam metni için tıklayın